Dana Ŝaka Ĉampionumo
La Dana Ŝaka Ĉampionumo estas individua ŝakturniro, kiu okazas ĉiu jare en Danio por trovi la plej bonan ŝakiston el la lando. Ĝi okazas ekde 1910.
Vira ĉampionumo[redakti | redakti fonton]
Jaro | Urbo | ĉampiono |
---|---|---|
1910 | Randers | Johannes Kruse |
1911 | Odense | Gyde Jørgensen |
1912 | Lemvig | M. Weye |
1913 | Slagelse | Age Kier |
1914 | Arhuzo | Axel Salskov |
1915 | Horsens | Johannes Giersing |
1916 | Kopenhago | J. Juhl |
1917 | Grenaa | Egil Jacobsen |
1918 | Nykøbing | Liss Olof Karlsson |
1919 | Middelfart | Frederik Immanuel Weilbach |
1920 | Aalborg | Johannes Petersen Hans Denver |
1921 | Roskilde | F. Thomsen |
1922 | Kopenhago | Egil Jacobsen |
1923 | Kopenhago | Erik Andersen |
1924 | Randers | Age Kier |
1925 | Arhuzo | Erik Andersen |
1926 | Sønderborg | Erik Andersen |
1927 | Vordingborg | Erik Andersen |
1928 | Horsens | Jacob Erhard Wihjelm Gemzøe |
1929 | Kopenhago | Erik Andersen |
1930 | Svendborg | Erik Andersen |
1931 | Frederikshavn | Erik Andersen |
1932 | Esbjerg | Erik Andersen |
1933 | Nakskov | Erik Andersen |
1934 | Vejle | Erik Andersen |
1935 | Kopenhago | Erik Andersen |
1936 | Herning | Erik Andersen |
1937 | Odense | Poul Hage |
1938 | Aalborg | Poul Hage |
1939 | Naestved | Holger Norman-Hansen |
1940 | Randers | Jens Enevoldsen |
1941 | Kopenhago | Bjørn Nielsen |
1942 | Nørresundby | Bjørn Nielsen |
1943 | Helsingør | Jens Enevoldsen |
1944 | Odense | Bjørn Nielsen |
1945 | Odense | Christian Poulsen |
1946 | Nykøbing | Bjørn Nielsen |
1947 | Esbjerg | Jens Enevoldsen |
1948 | Arhuzo | Jens Enevoldsen |
1949 | Kopenhago | Poul Hage |
1950 | Aalborg | Poul Hage |
1951 | Odense | Eigil Pedersen |
1952 | Herning | Christian Poulsen |
1953 | Horsens | Eigil Pedersen |
1954 | Arhuzo | Bent Larsen |
1955 | Aalborg | Bent Larsen |
1956 | Kopenhago | Bent Larsen |
1957 | Odense | Palle Ravn |
1958 | Herning | Børge Andersen |
1959 | Arhuzo | Bent Larsen |
1960 | Aalborg | Jens Enevoldsen |
1961 | Nykøbing | Eigil Pedersen |
1962 | Kopenhago | Bent Kølvig |
1963 | Odense | Bent Larsen |
1964 | Holstebro | Bent Larsen |
1965 | Aalborg | Sejer Holm |
1966 | Arhuzo | Bjørn Brinck-Claussen |
1967 | Vejle | Børge Andersen |
1968 | Kopenhago | Børge Andersen |
1969 | Odense | Ole Jakobsen |
1970 | Flensborg | Bjørn Brinck-Claussen |
1971 | Hjørring | Ole Jakobsen |
1972 | Esbjerg | Svend Hamann |
1973 | Kopenhago | Børge Andersen |
1974 | Vejle | Ulrik Rath |
1975 | Odense | Gert Iskov |
1976 | Arhuzo | Bo Jacobsen |
1977 | Kopenhago | Bjørn Brinck-Claussen |
1978 | Horsens | Carsten Høi |
1979 | Aalborg | Jens Kristiansen |
1980 | Odense | Ole Jakobsen |
1981 | Arhuzo | Erling Mortensen |
1982 | Vejle | Jens Kristiansen |
1983 | Kopenhago | Curt Hansen |
1984 | Aalborg | Curt Hansen |
1985 | Naestved | Curt Hansen |
1986 | Esbjerg | Carsten Høi |
1987 | Holstebro | Erling Mortensen |
1988 | Odense | Lars Schandorff |
1989 | Aalborg | Erling Mortensen |
1990 | Randers | Erik Pedersen |
1991 | Lyngby | Erling Mortensen |
1992 | Arhuzo | Carsten Høi |
1993 | Tønder | Lars Bo Hansen |
1994 | Aalborg | Curt Hansen |
1995 | Ringsted | Jens Kristiansen |
1996 | Randers | Peter Heine Nielsen |
1997 | Esbjerg | Lars Bo Hansen |
1998 | Taastrup | Curt Hansen |
1999 | Arhuzo | Peter Heine Nielsen |
2000 | Aalborg | Curt Hansen |
2001 | Nyborg | Peter Heine Nielsen |
2002 | Greve | Sune Berg Hansen |
2003 | Horsens | Peter Heine Nielsen |
2004 | Køge | Steffen Pedersen |
2005 | Køge | Sune Berg Hansen |
2006 | Aalborg | Sune Berg Hansen |
2007 | Aalborg | Sune Berg Hansen |
2008 | Silkeborg | Peter Heine Nielsen |
2009 | Silkeborg | Sune Berg Hansen |
2010 | Hillerød | Allan Stig Rasmussen |
2011 | Odense | Allan Stig Rasmussen |
2012 | Helsingør | Sune Berg Hansen |
2013 | Helsingør | Davor Palo |
2014 | Skørping | Allan Stig Rasmussen |
2015 | Svendborg | Sune Berg Hansen |
2016 | Svendborg | Mads Andersen |
2017 | Skørping | Mads Andersen |
2018 | Svendborg | Bjørn Møller Ochsner |
2019 | Svendborg | Allan Stig Rasmussen |
|